Archiv 2017

8. prosince

jsme jeli potěšit starší lidi do Domova v Podzámčí. Některé životní příběhy , které jsme se dozvěděli od klientů, jsou opravdu silné.... važme si toho, že jsme zdraví, můžeme chodit a dělat, co nás baví.....

Pesani si zase užili dopolední povalování se v teplých peřinách.

 

           


5.prosince

jsme navštívili s našimi pejsky klienty v Domově soc. služeb v Chotělicích. Někteří klienti byli zpočátku trochu ostýchaví, ale s pomocí personálu jsme navázali spojení a nakonec si každý rád pejsky pochoval. Bylo to hezky strávené mikulášské odpoledne.

 

          


1.11.

první listopadový den jsme se zajeli s našimi pejsky podívat se na naše klienty v Domově v Podzámčí v Chlumci nad Cidlinou. Byl chladný a typicky podzimní den, takže naše návštěva byla vítaná a hodně lidem jsme naší návštěvou udělali velkou radost. Při našich návštěvách slyším často od  starších lidí povzdech " Kéž bychom tu mohli mít takového pejska nastálo"...přála bych si, aby se toto přání lidem splnilo a mohl být v každém takovém zařízení alespoň jeden pejsek jako pan domácí. Určitě by to pomohlo všem, klientům i personálu. Myslím, že i pejsek by zde byl šťastný a užíval by si stálé pozornosti.

 

       


 

Jsem ráda, že s novými majiteli našich štěňátek zůstáváme dále v kontaktu, každý email, sms, fotečka, mě vždycky velmi potěší. Děkuji všem, kdo se ozývají, třeba i jednou za čas...je pro mě radost vidět pejsky šťastné a opečovávané.

 

Dobrý den paní Zimová,

ozývám se po delší době...jak vidíte, Samovi se daří víc než dobře. S Kodym jsou neuvěřitelná dvojka a jeden bez druhého neudělají opravdu ani jeden "psí krok "Máme z mrňouska velikou radost, je úžasnej. Mazlivej, šikovnej, hravej, rošťák,ale zároveň umí poslechnout.
Je pro každou legraci a je neuvěřitelně samostatnej, nebojácnej, ale i tolerantní k ostatním psům, dětem a návštěvám.
Závěrem- nic, než samá pozitiva!!!
Mějte se krásně a děkujeme za to štěstí chlupatý!!

   

 

Dobrý den,

 Sukí se daří moc dobře...posílám pár fotek. S pozdravem Z.K.

   

 

Dobrý večer, Zack je naprosto úžasný, chvíli se aklimatizoval, ale teď máme pocit, že jsme si spíš přivezly Zafiru :-). Je nebojácný, veselý, hravý, někdy řádí jako čert. Spinká dobře v pelíšku, na podložku se jen párkrát netrefil, ale jinak je moc šikovný. Jsme rády, že nám padl do oka a že teď bude náš parťák. V létě se chystáme na chatu, takže bude celé léto řádit na zahradě.

      

 

Dobrý den, v příloze vám posílám pár fotek našich holek. Jsou to neskutečné závislačky, nejraději
nám sedí v klíně nebo se s náma válej v posteli. Pořád jsou nám v
patách, u všeho musejí být. Vydržej s náma i několik hodin na zahradě.
Dokážou se krásně poprat o hračky a pak spolu spinkaj........neskutečně
mě nabíjej energií, dokážou zahnat všechny chmury a vycítí, když mi něco
je a jsou hrozně hodné.
Přeji vám krásné dny a všem pejskům šťastný domov.

 

Fenečka Zoe odjela se svojí paničkou až do Švýcarska...dostávám samé hezké zprávy, cestu zvládly skvěle a malá princeznička se doma rychle rozkoukává..

Dobrý večer p. Zimová,
Princeznička pozdraveni obdržela.
Mám z ni velkou radost.
Je to šikulka po všech stránkách.A máme se skvěle.
Krasný večer

       

 

 

 

11.10.

jsme se s pejsky vypravili na pravidelnou návštěvu děvčat do Domova sociálních služeb ve Skřivanech. Jezdíme sem rádi, pejskové jsou stále v náručí děvčat a domů odjíždějí spokojení, i když dost unavení. Dvě hodinky,  kdy pracují jako canisterapeuti, je dokáží vyčerpat tak, že zbytek dne potom v tichu prospí. Fotky jsou ze zdravotního oddělení, kde jsme vždy nadšeně vítané a děvčata se na návštěvu pejsků vždy moc těší.

 

       

     


Jeden z našich pejsků - pejsek Beník- se nám v téměř roce věku vrátil zpět domů. Převýchova Beníka nebyla jednoduchá, ale nakonec se vše podařilo a Beník má krásný domov u úžasných lidí a dalších dvou pejsků. Jeden z nich, pejsek Riky, je také od nás. Takže skorobráškové se po téměř roce putování nakonec našli.

Dobrý den,
tak konečně se dostávám ke psaní o Beníkovi. Už si krásně zvykl, z kluků je úžasná smečka, doplňují se v lumpárnách i značkování....
Beník je klidnější, pohodovější. Moc rád se mazlí a nesnaží se ani být dominantní. Uznává Roníčka, který je nejmenší, nejhubenější a téměř bez zubů..... Občas ještě značkuje, ale snad i to přejde. Dělá to dopoledne, když jsme v práci, tak mu ani nemůžu vynadat, protože se můžou ti dva přidat a viník není jasný.
Takže Beník už je opravdu náš.
Přikládám pár fotek, i když focení moc nemusí.

       

              


                         

Na canisterapeutickou návštěvu Domova sociálních služeb v Chotělicích jezdí naše týmy pravidelně každý měsíc. Na nás vyšla návštěva 18. června. Bylo teplo a tak jsme s pejsky a klienty chvíli pobyli venku a pak jsme šli obejít i zdravotní oddělení. Pejskové si užili povalování se v postelích a chování a mazlení od všech, i od personálu, který je vždy milý a usměvavý.

      


      

Děkuji všem majitelům našich štěňátek  za nové zprávy a fotky našich malých rošťáků.

Rozárka přes den řádí na zahradě jako torpédo! I doma si dokáže sama hrát třeba půl hodiny v kuse, vůbec nás k tomu nepotřebuje. Nejčastěji je to pozdě večer, když už se chystáme jít spát. To řádí nejvíc. A tak ji z postele pozorujeme a je to kolikrát lepší než komedie v televizi :-) Ale umí se i krásně přitulit. Je nám s Rozárkou moc dobře a Rozárce s námi určitě taky.

   

 

Dobrý den, posílám foto mého miláčka. Má se velmi dobře,je moc šikovná holka.Vůbec se nebojí,s kočkami se kamarádí a je to pes vítací,každý ji zajímá.

         Fenka Nessie...  

      

 

Posílám Rikyho, jak řádí na zahradě. V té kožešině je zabalený, když se zahříval po pádu do jezírka.... Už ho stačil taky vyzkoušet!   

   

        

Dobry den pani Zimova,

posilame Vam a pejskum jarni pozdravy. Kuky beha venku zas jak o zivot. Porad je to  nas vesely rostak. Pamatuju si, ze jste mi rikala, ze jeden z Vasich pejsku je canisterapeut. Kuky je nove taky mezi takovymi pejsky, mame za sebou teprve druhou navstevu, ale myslim, ze nam to pujde. Moc mazlici typ neni, ale komediant s usmevem v tom jeho obliceji uplne neuveritelny. Naucil se uz docela dost triku, ted zkousime i jizdu na skateboardu.

.

 


18.4.

jsme měli premiéru v Domově sociálních služeb v Chotělicích. Vzala jsem Barušku a Zorinku, která se znovu zapojila do práce canisterapeuta po mateřské dovolené. Obě holky byly báječné, stále se chovaly a užívaly si pozornosti klientů. Moc se nám tady líbilo a těšíme se na další návštěvu.

        

 


21.3.

Chtěla bych poděkovat vám všem, kteří mi posíláte milé emaily a také hezké fotky štěńátek od nás. Je příjemné číst, jak jsou štěňátka v nových domovech opečovávaná a milovaná. Děkuji.

 

Dobrý den,

zdravi malý Othello a jeho nová rodinka. Maličkej se jmenuje Sam,na jméno slyšel od začátku krásně,ke mně, sedni a fuj uz taky krásně umime :-) je to nase zlatičko a i čubinka ho vzala krasne, přetahujou se spolu o uzel učí se od ní i lumpárny, na procházkách chodi za ni a hlidá si vic ji nez nás :-) rozhodně za něj moc děkujeme,zasilam i nějaké fotky a zase se určite ozveme.

   


Dobrý den, pozdrav z Bratislavy posiela Noemi
Posielame foto, Noemi je veľmi samostatná a mila.S jedlom je to uz lepšie, váži 1,1kg.

 

Dobrý den,tak jsem se konečně dostala k tomu, abych Vám napsala jak se daří Paťovi (Patrikovi).Jen samé superlativy: šikovný, učenlivý, energie má na rozdávání. Papá dobře, momentálně má 1.800g. Na podložku se naučil v podstatě hned.Jízdu autem snáší dobře, s každým je hned kamarád. A kdo ho vidí ten je z něj nadšený a já nejvíce. Již máme za sebou všechna očkování.Pan doktor ho pochválil, že je ve skvělé formě a moc pěkný. Při stříhání drápku Paťo ani nemrkl. Přináší nám mnoho radosti a smíchu, což jsme potřebovali jak prase drbání .Je prostě skvělý a úžasný. Manžel mi říká, že co se divím, vždyť jsme si ho vzali z dobré rodiny :-)

   

 

Dobrý den paní Zimová,

 Luckynek se má výborně, krásně se venčí venku, doma už neudělá nic. Nechá se koupat, stříhat, fénovat, stříhat drápky, čistit zuby, vše bez problémů.

Strašně rád chodí ven, ale nedaří se nám, aby chodil na vodítku. To si lehá,brzdí, cestou domů je to trochu lepší, ale někdy stávkuje i cestou zpět. Umí už povel sedni, ale ke mně se mu často nechce, občas dělá, že neslyší a pádí na zahradu, co nejdál to jde. Ale je strašně fajn, je to náš miláček. Skoro neštěká, to už musí být, aby štěknul. A pak že jsou tihle prcci uštěkaní...:)

   

 

Fenka Queni přejmenovaná na Káju se bez problémů zabydlela v Brně mezi 7 dalších pejsků - jorků a čivav. Panička mi napsala...

Dobré poledne, Kájinka se pěkně vyvrbila :-) Odkoukala od holek to, co zrovna nemusela.Když vysávám, tak se dožaduje vysavačovou štětkou drbání na zádech- podotýkám- když je vysavač puštěný :-)

      

 

Dobrý den,

Melody měla 5.3 půl roku, je moc šikovná a hodná, je to miláček celé rodiny. Mějte se pěkně.

   

 

Z Maďarska jsem dostala fotky pejska Kleofáška. Vyrostl z něho fešák.

Mila Nada, chcem Vam len podakovat za tohoto uzasneho psika Kleofasa. Velmi ho mame radi, je mily, zlaty a krasny.

   

 


 

7.3.2017

V březnu jsme s pejsky opět navštívily Domov v podzámčí. Tentokrát byla naše návštěva trochu smutná, protože jsme se dozvěděly, že je hodně klientů nemocných a dvě paní, ke kterým jsme rády chodily, už nikdy neuvidíme. Snad jsme jim alespoň zpříjemnily poslední chvíle na tomto světě. Ostatní babičky a dědové nás jako vždy viděli moc rádi a obě fenečky si opět užily povalování a hlazení v náručí klientů i v postelích.

   


 

15. března jsme navštívili v rámci pravidelné canisterapie děvčata ve Skřivanech. Tentokrát jsme měli na programu hodinu na Zámečku a hodinu na zdravotním oddělení, kde jsou děvčata vždy moc ráda, když přijdeme. Fenečky Gábina a Baruška si znovu užívaly chování a hlazení, Baruška je v náručí moc ráda a ke každému se přilepí jako suchý zip.

       


30.1.2017

Odpočatí a natěšení jsme měli celkem akční lednové dny, kdy jsme s pejsky navštívili Domov v Podzámčí, dvakrát speciální třídu ve škole v Novém Bydžově a Mateřskou školu pod zámkem v Chlumci.

Ve školce jsem s pejsky byla poprvé, byla jsem překvapená, jak byly děti hodné a klidné, naše holky předvedly všechny svoje dovednosti, panáčkování, tancování a také radost z pomazlení se s dětmi.

                                           

Ve školce při této příležitosti proběhla sbírka věcí pro útulek pejsků ve Skřivanech, děti a rodiče přinesly opravdu hodně věcí, a odpoledne jsme vše dovezli do Psího útulku ve Skřivanech. Měla jsem trochu obavy, jak tuto návštěvu zvládnu a jestli nebudu pejsky bez domova litovat, ale obavy byly zbytečné. Paní, která se o pejsky stará, je skvělá, pejskové mají úžasné bydlení, spoustu lásky a jsou všichni vychovaní a hodní. Fenečka křížence jezevčíka si hned mezi věcmi, které jsme přivezli, vybrala hračku a vesele ji nosila v puse.

                                          


 

Ve speciální třídě v Základní škole jsou děti různého věku. Všichni mají radost, když s pejsky přijdeme. Rádi se zapojují do her i česání pejsků, ovšem nejoblíbenější činností je krmení pejsků pamlsky a vodění je na vodítku. Líbilo se jim i polohování s větším pejskem a toho si mohly i podlézt.

                                                          


26.ledna jsme navštívili Domov v Podzámčí s fenkami Gábinkou, která je tu už jako doma a poprvé jsem vzala na zkušenou štěňátko, fenečku Barušku. Baruška je velmi empatická a kontaktní, celé dopoledne byla u někoho v náručí a užívala si hlazení a mazlení. Baruška se umí v náručí přilepit jako suchý zip a drží a drží...Všichni z ní byli nadšeni a já asi nejvíc, jak je šikovná. Je vidět, že vlohy pro canisterapii se dědí a maminka Barušce předala ze sebe to nejlepší.