Archiv 2019

2019

 

9.11.

opět se s vámi ráda podělím o emaily a fotky štěňátek z nových domovů. Vždy mě naplní radostí, když mi píšete, jak se štěnda u vás mají a jak prospívají. Ne všechny zprávy jsou ale veselé, dávejte na své pejsky pozor..

 

Ahoj lidičky!:)To jsem já Sunny!Tak nesu novinku...Dnes jsem v novém domově přesně měsíc a jeden den!

Nic moc se tu zatím nezměnilo, až na jednu věc..Už jsem se konečně trochu zkamarádila z kočičí kámoškou Maruškou! Akorát Mia(moje druhá kočičí kámoška) se mě ještě trochu bojí...

No jo..Jenže z toho nemůžu být smutná, protože na pejsky nebyla zvyklá,ale to se změní:) Jinak je to tu pořád suprový!!

Zatím ještě spinkám u sebe ve výběhu, ale to nevadí, líbí se mi v něm:)) Už mám i svůj prvním svetřík!! Když ho mám páničci říkají, jak jsem roztomilá a mně nezbývá nic jiného, než vrtět ocáskem, aby věděli, že je mám ráda :)

Miluju podzim! Mám strašně ráda listí, co na podzim padá! Už se stmívá...a chce se mi spát..posílám všem pozdravy!

   

 

Zdravím Vás, paní Zimová. Posíláme podrav z Hranic. Nelinka má nový pelíšek a tak posíláme fotky. Je šíkovná a nožička je už lepší. Dáváme sirupek na vazy.  Už se těšíme na hory. Na Nelince je to vidět. Mějte se krásně a zdravíme všechny pejsky. Romana M.

    

 

Dobrý den, posílám vám aktuální fotku Yosika,
Před třemi měsíci ho moc zle pokousal rotvailer, bylo to osklive, pro nej i pro mě, zánět v celém tele, 14 dni chodil na výplachy ran a pichani atb, vše zvládal naprosto skvěle, lékaři ho chválil, jaký je to velký hrdina..odnesla to pacicka, pořad lehce kulhame, ale perem se statečně, chodíme na rehabilitace a akupunkturu... je to den ode dne lepší.. v pohodě uběhne 10 kilaku jako nic... jen chci rict, jací jsou tito psi úžasný... bolest snáší statečně a po psychické stránce spis drží on mě... a ještě je tak krasnej...

 

Ahoj! Zdravím všechny své kamarádky, tety, maminku a bratříčka se ségrama. V novém domově se mi líbí!

Mám tu dokonce dvě kočičí spolubydlící, které se mě zatím bojí a mají pilku:) Už jsem byla dokonce venku! Mají to tu velké!

S paničkou jsem si i hrála a dováděla! Ale občas se mi ještě stýská po mamince a ségrám s bráchou:(

Teď si hraju ve svém chlupatém pelíšku, do kterého jsem si nanosila všechny hračky. Uvidím, jestli dnes nechám páničky spát:)

Tak pa a packu na to!  Sunny

   

 

Dobrý den, paní Zimová,  

posílám fotku Elinky, které je dnes rok. Je naprosto okouzlující a rozdává tu svoji psí lásku a přítulnost všem okolo.Jsme šťastni, že ji máme. Je maličká,  váží 1.75 kg, je pořád jako štěňátko. Pohlaďte za nás Barušku a Tedíka a vyřiďte jim, že ta holka se jim prostě povedla. Mějte se moc hezky. Z.

Milá paní Zimová, zdravíme Vás s Jůlinkou a Sárou. Holky jsou moc hodné a je s nimi velká legrace. Včera jsme byly na očkování. Zvládly to dobře, Jůlinka odpoledne a večer odpočívala, ale večeři si nenechala ujít. Moc dobře jí. Obě už váží cca 920 g. Spinká taky moc pěkně - sama ve svém pelíšku u moji postele. Sára k nám do "školky" chodí každý den v podvečer, a tak se můžou vyřádit. Další očkování nás čeká  cca 23.11. a všichni už se  těšíme, až budou moct ven. Hezký den. Š.

 


30.října

jsme s velkou radostí zavítali k našim dobrým známým v domově v podzámčí v Chlumci. Na každém pokoji jsme byli vítanými hosty a měli jsme hezký pocit z toho, že jsme několika lidem udělali radost a zpříjemnili chladný podmračený den.  Často zde vidím zajímavou věc. Po příchodu do pokoje se vždy zeptáme, zda můžeme dát pejska do postele. Někteří to odmítnou, ale když tady chvilku postojíme a počkáme, najednou se ledy prolomí a klient si pejska nejdříve pohladí a pak ho dáme k němu na břicho nebo vedle ruky. Pak máme zase opačný problém, pejska si z postele vzít a jít dál. Každý by si ho chtěl nechat ...

           


15.října,

naše pravidelná  návštěva DSS Chotělice. V rámci socializace jsem vzala do tohoto klidného prostředí čtyřměsíční štěňátko, fenečku Glorii. Občas beru do klidného prostředí i štěňátka, pokud poznají práci canisterapeuta už ve štěněčím věku, a mají z ní hezký zážitek, jsou pak empatičtí i v dospělém věku. Glorie se tu chovala jako doma, ničeho se nebála a nechala se chovat a hladit od klientů i od personálu.

         


17.září

jsme navštívili s pejsky klienty v Domově sociálních služeb v Chotělicích.

Bylo hezké počasí, tak jsme první hodinku chodili kolem areálu, a potom jsme zašli za méně mobilními klienty i do jejich pokojů.

  

 Anička byla v Chotělicích poprvé, byla moc šikovná, občas na ní bylo vidět, že jsou pro ni některé situace těžší, ale zvládla vše na  výbornou. Při procházce ji stále někdo chovat a poponášel, aby nemusela unavovat své krátké nožičky. Na pokojích už byla více v pohodě, chování a polohování v postelích u klientů se jí moc líbilo.

     

 


16. září

ráda se s vámi opět podělím o zprávičky o našich odchovaných štěňátkách..Děkuji všem za milé povídání a za fotky !

 

Dobrý den, budou to už 4 roky, co jsme si od Vás přivezli Tedýska, Pedro nar. 20.11.2014. Vyrostl z něho krásný pejsek, který je našim miláčkem. Je tak úžasný a má tak rád většinu pejsků, že jsme mu pořídili parťáka. Už to bude pomalu rok. Kluci spolu vycházejí dobře, Tedýsek je Jimův velký brácha, který si ho všude hlídá a trpělivě snáší veškeré jeho lumpárny, ale i Jimy je na něm závislý.  Posílám i pár fotek, jak jde s Tedýskem čas. Skoro do 3 let jsem mu nechávala dlouhou srst, trpělivě snášel česání, přestože když mě viděl s kartáčem, tak zalezal do boudy. Bylo mi ho líto, tak jsem ho nakonec dala ostříhat, sice se mi líbilo jak mu srst při běhu vlála, ale takhle je to pro něj pohodlnější. Přeji vám hezké dny s vašimi psími mazlíčky. A někdy zase napíšu pár řádků, jak se vede Tedýskovi. Renata B.

 

S paničkou Nefertiti jsme si povídaly po telefonu. Dozvěděla jsem se, že Nefinka je pěkně mazaná fenka, která se svými příliš hodnými páníčky trošku cvičí a zkouší jim šéfovat. No uvidíme, jestli se to podaří po mých radách změnit :-)...a tady jedna fotečka raráška v hnědobílém kožíšku..

... naše zlobilka Fífa

 


5. září

jsme po prázdninové přestávce znovu zahájili provoz jako canisterapeutický tým a vyrazili na návštěvu do Domova v Podzámčí. Bylo to hezké a milé setkání, spousta úsměvů, povídání, ale i svěření bolístek...je tady několik lidiček po devadesátce, kterým mozek výborně funguje a můžete si s nimi povídat o čemkoliv...jen tělo jim už tolik neslouží. Ale je tu vždy velká pokora a vděčnost i za těch pár minut, kdy s nimi můžeme pobýt a popovídat si při hlazení pejsků.. Poprvé si práci canisterapeuta vyzkoušela mladá fenečka Anička. Byla opravdu úžasná, ke každému se tulila a mazlila se. Chovala se, jako by tu byla doma.

   


2.9.

sešlo se mi opět hodně zpráv a emailů od vás, kde mi svěřujete nové zážitky se svými mazlíčky. Dovoluji si dát je sem na stránky a podělit se s ostatními o radost, kterou vám pejsci přinášejí. Děkuji vám všem za vaše zprávy, fotky, informace !

 

Noeminka má dnes 5 měsíců je to miloučká holčička, začínají ji padat přední zoubky, tak vypadá jak dítě v první třídě nebo jako bezzubá babička...je to  takový rarášek, který se ničeho nebojí a raduje se po každém probuzení  a hned mě vítá do nového dne a předává svoji pozitivní energii. Miluje všechny pejsky,  na ulici se na každého těší a je ji úplně jedno, jestli je malinkatý nebo veliký jako chrt nebo ovčák. Páničci mi říkají, že tak nebojácného a kontaktního pejska ještě nepoznali je výborně socializovaná, díky Vám paní Zimová  jak jste již jednou psala, že Vaše štěňátka jsou oprsklá a máte pravdu, dáváte jim lásku a ony to předávají do nových rodin a za to Vám moc děkuji. Celý den si hraje s toy pudličkou Grejsinkou (1,5 roku vzala jsem si ji, zemřela ji 89 letá panička a byla moc smutná), která ji bere jako sestru a stále se kočkuji, honí se přetahují o hračky,  zabere jim to celý den, mají plné tlapky práce. Pokud Grejsi už nemůže, jde  Noemi za Zuzankou (to je 8 letá jokširačka, která ji bere jako dceru, lehne si na záda a nechá si trpělivě od ní okusovat ouška)

Paní Zimová předpověděla jste, že bude mít v dospělosti 2600g, o čemž silně pochybuji, je to hrozný žrout a tuto váhu má už teď. :o). Prosím jak se to počítá, váha v dospělosti? A kdy briwřík už neroste a je teoreticky hotový ?  

Moc Vás zdravím z Brna. Monika.

Dobrý den, paní Zímová,

dnes je to přesně měsíc, co jsme si domů přivezli Penny, od té doby se jen smějeme, jaká rošťanda z ní roste.

 Ihned se u nás zabydlela, jako by sem prostě patřila. Už běhá po schodech, po zahradě, pomáhá mi s pletím, vlastně nám asistuje u všeho, nosí nám myši, které v noci zakousne kočka, takže máme každé ráno bojovku, abychom je všechny vyhodili, než je Penny najde. Také miluje ponožky, za ten měsíc už mám taštičku lichých ponožek, protože nám je bere a schovává je kam se dá. Tolik energie, co takové maličké klubíčko má... Manžel si dělá legraci, že je to Jack Russell teriér :-). Už se naučila, kde jsou piškotky, ale dostává je jen za odměnu, když se nechá učesat, když se vyčůrá na plínku, nebo po koupání. V souvislosti s její "prací" na zahradě, jsem se vás chtěla zeptat, jak často se takové mrně může koupat ? 

Také už s námi byla stanovat, byla miláček celého kempu, na výlety se nosila v tašce, je prostě úžasná. Skvěle snáší i to, když jsme v práci. A je to pes vítací, nejen, že každého vítá, ale s ním i odchází :-) Je to máš mazlík a jsme moc rádi že ji máme.  

Brzy se zase ozveme s dalšími informacemi, jak se u nás Penny daří, a třeba se nám podaří ji i v klidu vyfotit :-)

Přejeme hezký večer       Palinkovi

 

  

Dobrý den, pani Zimová,
píšu Vám po dlouheeee době.
Quantík se ma výborně, je to moc hodný, veselý, hyperaktivní (zrovna mi cpe míček na hlavu), poslušný, boži, famozní, rozkošný a roztomilý pejsek. Miluju ho nadevše. Se všemi kamarádí, ničeho se nebojí (krome vysavačů). Je mu už 5,5 roku, to to uběhlo! Jsem za nej moc šťastná a dělá mi radost.
Taky jsem se chtěla zeptat, protože na internetu jsem nic nenašla, zda nevíte u koho bych ho mohla připustit?
Doufam, ze Vašim pejskum se daří výborně a máte se všichni fajn. Štěňátka máte, jako vzdy, famozní!
Mějte se krásně, užívejte léto a snad bysme se mohli někdy přijet se ukázat.

      

 

Dobrý den paní Zimová, 16.6. oslaví Sofinka(Irenka) 1.narozeniny. Je to úžasné stvoření. Když jsem psala naposledy(leden),čekala nás narkóza a vytrhnuti posledního špičáku co ne a né vypadnout sám. V té době jsme si byli oporou navzájem. Měla jsem problémy s nohou(prý slabý dnový záchvat). Když jsem 1.noc nemohla bolestí usnout,Sofinka vycítila,že mi je zle. Od steňátka nechtěla spát v posteli,vybrala si místo v předsíni (tam je rozhled do všech místností),ale tu noc chtěla ke mně do postele, přitulila se úplně ke mně, a já cítila jak bolest slabne a najednou jsem usnula. Týden nato šla se zoubkem,byla moc statečná a já jí na oplátku opečovávala po narkoze. Je to divoška, večer uz řádila jako by nic. Od te doby mi pravidelne blafne u postele pekne hodinku před budíčkem, vleze si do postele,zalehne mi hlavu a nechá se odrbkávat  a mazlíkovat. Je velmi přátelská i k cizím lidem, stačí že se jí někdo líbí, přiběhne k němu a tak dlouho se motá kolem nohou,až dotyčného přinutí se k ní ohnout a pohladit jí,pak se spokojeně vrátí k nám. Dokonce si pamatuje lidi,kteří pravidelně ráno čekají u silnice v pracovním oděvu na odvoz,to jí musím krotit,aby za nimi neutekla prez silnici protože je musí "prostě přivítat ". Je to velká mazlilka,ale umí být i pěkná dračice. Když jí to chytne,chce se prát s rukou(nikdy však nestiskne do bolesti) a vrčí u toho z očí jí šlehaj čertici. Má zlozvyk chytat za boty,tkaničky, když si chce hrát- honit se,hazet klacek...Pořídili jsme koš na kolo,hned si to zamilovala,užívá si běhat vedle kola i se vozit v koši. Má nového kámoše-morčátko,je to prima dvojka-doma mu omývá ouško a venku ho hlídá, aby neuteklo. Je to naše zlatíčko, syna s částečným autismem pořád pusinkuje,vidím jak mu svou pritulnosti a povahou pomáhá (po psych.strance) a s dcerou jsou skvele sehrané. Učí jí sedni,ke mně, a podle jutube i otoč,a jde ji to. Posílám zase pár fotek,mějte se krásně, s pozdravem Bubeníkovi z Chomutova.

 

Dobry vecer pani Zimova,

PUPPY si velmi rychle zvyknuv noci nebrecel a kdyz jej vezmem každou hodinku ven vyčura se, jen bobecek je lepsi delat doma. Posílám par fotek..

      

Dobrý den Nadi, po delší době opět zdravíme. Niki se má skvěle, dělá nás samou radost :-). Už umí sedni, lehni, přines a trénujeme dále. Ouška už nám stojí v pohodě, také máme  2,5 kg. Tak uvidíme kolik bude mít. :-) Posílám pár foteček.

                


 

4. května 2019

se uskutečnilo setkání části velké rodiny Noble Darling, tedy setkání štěňátek z naší chovatelské stanice. Přijeli se svými páníčky ze všech koutů republiky, aby se viděli se svými příbuznými a pohráli si spolu. Setkání se uskutečnilo v Chlumci nad Cidlinou, v areálu kynologického cvičiště. Pro mě to byl nezapomenutelný a krásný zážitek, vidět tolik pejsků pohromadě a vědět, že se jim všem dobře daří a dělají svým páníčkům radost. Děkuji vám všem, že jste přijeli a vytvořili krásnou atmosféru. Bylo to moc fajn a určitě zase za rok něco podobného zopakujeme.

   

   


      

Dobrý den,
  v květnu to bude rok co jsme si přivezli od Vás Filípka. Vyrostl z něj"velký" kluk. Vážíme 1,7 kg, je to prcek a hubeňour. Ač se u Vás projevoval jako drak, tak jeho povaha je stejně jemná jako vypadá, řekl by člověk že má spíš fenečku než psa. Kupodivu se venku i bál cizích psů, stranil se jich,ale postupně jsme se kontaktem s nimi naučili, že dnes se s cizími pejsky přivítá, a který se mu líbí tak si s nimi hraje. Jinak nás naučil trpělivosti, je tvrdohlavec, jakékoliv např.zatažení zavodítko se setká s odporem a musíte ho přesvědčit, že udělá co chcete. Když se nám to podaří, a už víme jak na něj, tak je vzorný a poslušný, umíme přivolání a dát pacičku. Samozřejmně je rozmazlený, ale na rozmazlování jsme si ho pořídili. Slyšela jste někdy výt biewra jak vlka, kdy podle hlasu by jste myslela, že měří dva metry? Jestli ne, přijeďte ne návšťevu.
Prodělali jsme jednu operaci. Mléčné zoubky nechtěly vypadnout, nešlo déle čekat až vypadnou protože mu křížily stály chrup a bylo vidět že mezi zuby mu zůstává jídlo a tvoří se hodně kamene. Po vytržení se mu během 14 dní stálý chrup pěkně srovnal. Při té příležitosti že byl uspaný, jsme dořešily varlátko. Bohužel jedno se mu vrátilo do břišní dutiny, nebylo hmatatelné, čili masírovat nebylo co. Nechtěli jsme podstoupit riziko rakoviny, které varlátko v břišní dutině má, tak jsme mu ho radši nechali odstranit. Naštěstí jsme našli báječnou paní doktorku, kde se na něho sešel i tým paní doktorka internista a s ní zubař. Operace dopadla velmi dobře jediný problém byl ho hlídat, aby si neroztrhl jizvičku, protože od druhéhe dne řádil jak černá ruka.
Posílám Vám pár fotek, ale není na nich bohužel vidět jak je nádherný, vezmete do ruky foťák a pejsek je pryč. Pohlaďte za nás Filípkovu maminku, a ať se Vám dobře daří. Pěkný den  Vavříčkovi

   

 


23.4.

jsme navštívili na pravidelné návštěvě klienty v Chotělicích. Všude panovala dobrá nálada, pejskové se mazlili a ukázali své dovednosti. Tentokrát jsem vzala na zkoušku fenečku Quensie, která se jako dvouletá z důvodu vážné nemoci majitelky vrátila zpět do chovatelské stanice. Na to, že nikdy canisterapii ani nezkusila, se chovala opravdu báječně, ke každému se tulila a nechala se hladit a mazlit. Zezačátku byla trošku vykulená z velkého počtu lidí, hlavně mužů, ale všechno zvládla na výbornou a udělala mi tím velkou radost.

Myslím, že má ke canisterapii velké vlohy a pokud se s ní bude dál pracovat, může rozdávat radost jako naši ostatní pejsci.

       

 


23.3.2019

Opět mám milou příležitost podělit se s vámi o další emaily a fotky štěńátek v nových domovech. Díky vám všem za zprávy o štěňátkách, o jejich dovednostech a o tom, jakou vám dělají radost.

 

Dobrý večer, paní Zimová, 

nedá mi to, abych Vám neposlala, jak Elinka včera zazářila na psím hřišti, kde byla poprvé. Jak je u ní zcela typické, byla tam středem pozornosti :-))))  Není to žádná bábovka, běžně denně chodí 2-3 km, chodí převážně na vodítku, přece jen v lese a kde je hodně psů co neznáme, se jí bojím pustit. Má už ale pár psích kamarádů se kterými si ráda hraje a honí se s nimi. Je prostě úžasná a my 

jsme z ní naprosto nadšeni. :-))))) Paní Zimová, splnila jste mi s ní můj dlouhodobý sen, děkuji Vám...:-)

 

Dobrý večer, paní Zimová. Zdravíme Vás z Hranic. Nelinka je úžasná, chodí pěkně na plínečku a tulí se ke každému, kdo k nám přijde. Kočička Zuzka o ni pečuje, jak o svoje koťátko. Zítra mi končí psí mateřská, tak Nelča bude dopoledne se Zuzkou sama doma.

   

 

Dobrý den Nadi, posíláme pozdrav.  Byla jsem dnes u nás na veterině. Mám mu dát příští pátek prášek na odčervení - Caniverm a další pátek očkování. Niki se má skvěle, je to jedlík má 1, 30 kg a hroznej mazel, pořád by se mazlil. Donáší nám už míček a chodí na podložky. Jen ouška nám nedrží, ale lepíme. :-)

   

 

Dobré ráno,
včera jsem byla s mamkou v práci, dřela jsem tam celý den a ani pořádně najíst mi nedala !? Vylízala a okousala jsem mističku, pořád jsem jí prázdnou nosila k jejím nohám a nic,nepřidala mi . Vývar a 10 granulek do mě zajelo, a potom se mi s nějakou cizí paní smáli, jak bych chtěla ještě. Mě to teda moc vtipný nepřipadalo.  Říkala mi otesánku,kuličko, a že mám pěkný pupíno... ,jako vůbec nevím, co tím myslela ..vždyť i ty granule jí občas sním.Dnes ráno jsem před jídlem vážila 1245g.
Já jsem ale chytrá holčička, za to si pořád strhávám náplast z oušek Jinak se tu mám moc dobře. Starší brachové si semnou pořád hrají a mrclaji mě na bříšku. Spinkám s mamkou a chodím s ní do práce. Tam to taky není špatný, pořád tam někdo chodí a celý den mazleníčko ...hmmm...

 

Milá paní Zimová,

posíláme s Ellinkou první jarní pozdrav z dnešní procházky. Má se skvěle, je naprosto kouzelná a hlavičku má plnou lumpáren. Je to naše zlatíčko a šikulka. Miluje dlouhé procházky v přírodě a máme to štěstí, že v okolí nás má k tomu příležitost. Mějte se moc hezky a užijte si první jarní den a spoustu těch dalších. Těšíme se moc na setkání. Ellinka a Zimmerhaklovi

Posílám fotky z dnešního dne, ovšem udržet ji v klidu, když je okolo takových zajímavých voňavých věcí je fakt nemožné.

 

Alimamča Koudíčková mi o Koudym napsala:

Rád si hraju, jezdíme s mamčou do práce, tatuša mi naučil sedni, lehni. Hlavně ke mně, to letím, abych se neztratil na velké zahradě, kterou miluji. Kočičí kámoš už přede mnou vyskakuje kam na něj nemůžu..

       

 

Noemi se má skvěle, řádí jak čert, celá domácnost žije její přítomností. Všude je jí plno, jsme moc rádi, že jí tu máme. . už byl 3x bobeček jak malovaný,  čůrání je všude možně, ale beru to je to štěně, vše se naučí, mám  plné ruce práce, nenudím se..

   

 


12.února

jsme byli s pejsky na pravidelné návštěvě klientů v domově Chotělicích.  Počasí bylo ještě chladné, takže jsme celé dvě hodinky strávili uvnitř, pejsci si užili hlazení, drbání a spoustu dobrot, které dostávali.