Novinky

     Archiv 2018     Archiv 2017      Archiv 2016      Archiv 2015 

 

4. května 2019

se uskutečnilo setkání části velké rodiny Noble Darling, tedy setkání štěňátek z naší chovatelské stanice. Přijeli se svými páníčky ze všech koutů republiky, aby se viděli se svými příbuznými a pohráli si spolu. Setkání se uskutečnilo v Chlumci nad Cidlinou, v areálu kynologického cvičiště. Pro mě to byl nezapomenutelný a krásný zážitek, vidět tolik pejsků pohromadě a vědět, že se jim všem dobře daří a dělají svým páníčkům radost. Děkuji vám všem, že jste přijeli a vytvořili krásnou atmosféru. Bylo to moc fajn a určitě zase za rok něco podobného zopakujeme.

   

   

 

 


      

Dobrý den.
V květnu to bude rok co jsme si přivezli od Vás Filípka. Vyrostl z něj"velký" kluk. Vážíme 1,7 kg, je to prcek a hubeňour. Ač se u Vás projevoval jako drak, tak jeho povaha je stejně jemná jako vypadá, řekl by člověk že má spíš fenečku než psa. Kupodivu se venku i bál cizích psů, stranil se jich,ale postupně jsme se kontaktem s nimi naučili, že dnes se s cizími pejsky přivítá, a který se mu líbí tak si s nimi hraje. Jinak nás naučil trpělivosti, je tvrdohlavec, jakékoliv např.zatažení zavodítko se setká s odporem a musíte ho přesvědčit, že udělá co chcete. Když se nám to podaří, a už víme jak na něj, tak je vzorný a poslušný, umíme přivolání a dát pacičku. Samozřejmně je rozmazlený, ale na rozmazlování jsme si ho pořídili. Slyšela jste někdy výt biewra jak vlka, kdy podle hlasu by jste myslela, že měří dva metry? Jestli ne, přijeďte ne návšťevu.
Prodělali jsme jednu operaci. Mléčné zoubky nechtěly vypadnout, nešlo déle čekat až vypadnou protože mu křížily stály chrup a bylo vidět že mezi zuby mu zůstává jídlo a tvoří se hodně kamene. Po vytržení se mu během 14 dní stálý chrup pěkně srovnal. Při té příležitosti že byl uspaný, jsme dořešily varlátko. Bohužel jedno se mu vrátilo do břišní dutiny, nebylo hmatatelné, čili masírovat nebylo co. Nechtěli jsme podstoupit riziko rakoviny, které varlátko v břišní dutině má, tak jsme mu ho radši nechali odstranit. Naštěstí jsme našli báječnou paní doktorku, kde se na něho sešel i tým paní doktorka internista a s ní zubař. Operace dopadla velmi dobře jediný problém byl ho hlídat, aby si neroztrhl jizvičku, protože od druhéhe dne řádil jak černá ruka.
Posílám Vám pár fotek, ale není na nich bohužel vidět jak je nádherný, vezmete do ruky foťák a pejsek je pryč. Pohlaďte za nás Filípkovu maminku, a ať se Vám dobře daří. Pěkný den  Vavříčkovi

   

 


23.4.

jsme navštívili na pravidelné návštěvě klienty v Chotělicích. Všude panovala dobrá nálada, pejskové se mazlili a ukázali své dovednosti. Tentokrát jsem vzala na zkoušku fenečku Quensie, která se jako dvouletá z důvodu vážné nemoci majitelky vrátila zpět do chovatelské stanice. Na to, že nikdy canisterapii ani nezkusila, se chovala opravdu báječně, ke každému se tulila a nechala se hladit a mazlit. Zezačátku byla trošku vykulená z velkého počtu lidí, hlavně mužů, ale všechno zvládla na výbornou a udělala mi tím velkou radost.

Myslím, že má ke canisterapii velké vlohy a pokud se s ní bude dál pracovat, může rozdávat radost jako naši ostatní pejsci.

       

 


23.3.2019

Opět mám milou příležitost podělit se s vámi o další emaily a fotky štěńátek v nových domovech. Díky vám všem za zprávy o štěňátkách, o jejich dovednostech a o tom, jakou vám dělají radost.

 

Dobrý večer, paní Zimová, 

nedá mi to, abych Vám neposlala, jak Elinka včera zazářila na psím hřišti, kde byla poprvé. Jak je u ní zcela typické, byla tam středem pozornosti :-))))  Není to žádná bábovka, běžně denně chodí 2-3 km, chodí převážně na vodítku, přece jen v lese a kde je hodně psů co neznáme, se jí bojím pustit. Má už ale pár psích kamarádů se kterými si ráda hraje a honí se s nimi. Je prostě úžasná a my 

jsme z ní naprosto nadšeni. :-))))) Paní Zimová, splnila jste mi s ní můj dlouhodobý sen, děkuji Vám...:-)

 

Dobrý večer, paní Zimová. Zdravíme Vás z Hranic. Nelinka je úžasná, chodí pěkně na plínečku a tulí se ke každému, kdo k nám přijde. Kočička Zuzka o ni pečuje, jak o svoje koťátko. Zítra mi končí psí mateřská, tak Nelča bude dopoledne se Zuzkou sama doma.

   

 

Dobrý den Nadi, posíláme pozdrav.  Byla jsem dnes u nás na veterině. Mám mu dát příští pátek prášek na odčervení - Caniverm a další pátek očkování. Niki se má skvěle, je to jedlík má 1, 30 kg a hroznej mazel, pořád by se mazlil. Donáší nám už míček a chodí na podložky. Jen ouška nám nedrží, ale lepíme. :-)

   

 

Dobré ráno,
včera jsem byla s mamkou v práci, dřela jsem tam celý den a ani pořádně najíst mi nedala !? Vylízala a okousala jsem mističku, pořád jsem jí prázdnou nosila k jejím nohám a nic,nepřidala mi . Vývar a 10 granulek do mě zajelo, a potom se mi s nějakou cizí paní smáli, jak bych chtěla ještě. Mě to teda moc vtipný nepřipadalo.  Říkala mi otesánku,kuličko, a že mám pěkný pupíno... ,jako vůbec nevím, co tím myslela ..vždyť i ty granule jí občas sním.Dnes ráno jsem před jídlem vážila 1245g.
Já jsem ale chytrá holčička, za to si pořád strhávám náplast z oušek Jinak se tu mám moc dobře. Starší brachové si semnou pořád hrají a mrclaji mě na bříšku. Spinkám s mamkou a chodím s ní do práce. Tam to taky není špatný, pořád tam někdo chodí a celý den mazleníčko ...hmmm...

 

Milá paní Zimová,

posíláme s Ellinkou první jarní pozdrav z dnešní procházky. Má se skvěle, je naprosto kouzelná a hlavičku má plnou lumpáren. Je to naše zlatíčko a šikulka. Miluje dlouhé procházky v přírodě a máme to štěstí, že v okolí nás má k tomu příležitost. Mějte se moc hezky a užijte si první jarní den a spoustu těch dalších. Těšíme se moc na setkání. Ellinka a Zimmerhaklovi

Posílám fotky z dnešního dne, ovšem udržet ji v klidu, když je okolo takových zajímavých voňavých věcí je fakt nemožné.

 

Alimamča Koudíčková mi o Koudym napsala:

Rád si hraju, jezdíme s mamčou do práce, tatuša mi naučil sedni, lehni. Hlavně ke mně, to letím, abych se neztratil na velké zahradě, kterou miluji. Kočičí kámoš už přede mnou vyskakuje kam na něj nemůžu..

       

 

Noemi se má skvěle, řádí jak čert, celá domácnost žije její přítomností. Všude je jí plno, jsme moc rádi, že jí tu máme. . už byl 3x bobeček jak malovaný,  čůrání je všude možně, ale beru to je to štěně, vše se naučí, mám  plné ruce práce, nenudím se..

   

 


12.února

jsme byli s pejsky na pravidelné návštěvě klientů v domově Chotělicích.  Počasí bylo ještě chladné, takže jsme celé dvě hodinky strávili uvnitř, pejsci si užili hlazení, drbání a spoustu dobrot, které dostávali.

       

 

   


      

24.1.2019

Milí majitelé našich štěňátek, všem vám chci moc poděkovat za milé zprávy, esemesky, fotky, které mi posíláte. Jsem ráda, že společně můžeme sdílet radost s těmi našimi vašimi chlupatými kamarády.

 

Dobrý den, musíme se pochlubit....Eimy dokázala v další aktivitě, že je malý pejsek s velkým srdcem. Běhá se mnou na běžkách. Musíme nasadit svetřík a včera dala 10km levou zadní. Je prostě skvostná.  Zapojuje se do našich aktivit a dělá, že je velký pes :-)

   

 

Dobrý den, paní Zimová,
už to jsou dva měsíce, co moje "Ebinka" oslavila své první narozeniny, a za pár dní to bude také rok, co tady žije s námi. Vlastně mám zakázáno říkat, že je moje, protože je NAŠE. Je to mazlík celé rodiny. Umí se krásně přitulit a dát najevo, že chce být mazlená. Je moc hodná a roztomilá, takže má spoustu kamarádů mezi lidmi, kteří jí při procházkách vždy krásně vítají.
Ráda si hraje, a nejraději s námi, a to se pak doslova třese celá zem. Je hodně zvídavá, vždy musí všechno prozkoumat a na všechno dohlédnout, a když jí něco brání ve výhledu, postaví se na zadní, a pak opřená o překážku pozoruje svět.
Někdy se dokáže proměnit i v pořádného lumpíka, neustále vymýšlí, kde by co provedla, lítá jako zběsilá a potom celá vyčerpaná odpočívá tam, kde jí zrovna dojdou síly.
Jezdí s námi na dovolenou, cestu autem zvládá výborně, jen jízda na kole ještě není jejím kamarádem, ale to se snad příští rok spraví...
Přejeme Vám všem krásné prožití vánočních svátků a do nového roku hodně štěstí, zdraví, spokojenosti, radosti a úspěchů. 

S pozdravem Ivana & Abbey

   

 

Dobrý den paní Zimová,

zase Vám po roce píšu, jak se ten náš drak má. Zorro se náš miláček, každý ho neustále obdivuje. Už nějakou dobu ho necháváme stříhat, protože česání moc rád nemá. Co miluje je ale ovoce a zelenina. Také je to velká modelka, jak vidí foťák, nastavuje se. S čím ale máme stále problém, je čůrání doma. Pořídila jsem mu kalhotky proti značkování a když nejsem doma, tak si cvrkne tam. Někdy to je bez problémů, někdy je počůraný. Kamarádí se s ostatni psy, i když na něj vrčí. Miluje roznášení bot, když nejsme doma a já miluji, když je po něm mám uklízet. 

Mějte se krásně, pohodové vánoční svátky a šťastný nový rok. Francovi a Zorro

     

 

Vše nejlepší  v novém roce paní Zimová !    Tyhle fotky prostě musíte vidět. )))))  Leo není tak veliký, trošku klame záběr.

 

Dobrý den paní Zimová.

Jak zpívá "božský Kája", čas letí jako bláznivý, já nechytím ho ani Vy, stejně rychle utekly Vánoce,které jsem si užil, se svými páníčky. To já moc rád, když jsou oba páníčci se mnou a na střídačku mě chovají, drbou a prostě je mi s nimi fajn. Těch nejrůznějších návštěv, ale pro mě nevěsta žádná. Taky mě chtěl ve vánočním Hradci k večeři jeden bafík, ucukl jem na poslední chvíli a z fleku vyskočil více než půl metru, to aby si mě nevyskakoval. Zachránil mě svetýrek od páničků a obojek, fuj to jsem se lekl.Ale jinak se mám moc dobře a nic kromě nevěsty mi nechybí, tak se alespoň točím kolem asistenční labradorky, ale když ona je snad dvacetkrát větší než já, ach jo.

Jinak Vám přeju i se svými páníčky zejména zdraví, bez kterého nic není a mnoho úspěchů s Vašimi pejsky, moc se nám líbí Vámi stále obnovované stránky, s fotkami nových přírůstků. Tak ať se Vám daří.

Váš Montík Hradce.

   


 

Často se mě při odběru štěňátek ptáte, jestli nebudou v novém domově plakat a jestli si u vás zvyknou...tak tady je odpověď od majitelů našich miminek, několik dní poté, co si malého prcka dovezli domů...

 

Dobrý den, paní Zimová, tak se zase ozýváme. Všechno je v nejlepším pořádku. Dnes jdeme na očkování. A jaká je Elinka????Je to anděl s ďáblem v těle. Je neskutečně sladká, miloučká, ale když se rozparádí je to drak. Zatím ven chodíme pouze ve vaku. Neskutečně dojemné bylo, když jsme s ní byli u tety, které je 86 let a Elinka byla celou dobu u ní na klíně a tiskla se k ní. Teta říkala, že něco tak nadherneho dlouho nezažila. Všichni ji moc obdivují.V metru je středem pozornosti. Baští stále granulky od Vás nemáčené, jen v poledne ji dávám vařené kuřecí s vývarem a mrkví .Nebo hovězí. Navařila jsem toho více a pak zmrazila malé porcičky a tak vždy v poledne ji ten kousek rozmrazím . 

. V Pet-shopu se mne paní prodavačka ptala od koho Elinku máme, že tam k nim chodí spousty yorkšírů a biewrů, ale tak nádherné štěňátko už dlouho neviděla. Je to prostě naše sluníčko, za které Vám moc a moc děkujeme.

Posílám alespoň nějakou fotku a přeji krásný víkend.

   

 

Dobry den,

zdravim Vas a posilam par slov k prvnimu tydnu souziti s prdolkou. 

Malicka je uzasna! Je neuveritelne hodna, hrava a fakt stastna fenecka. Pekne basti a ma se dobre. Ani neknucela, jakoby vubec neresila, ze je mimo svou psi rodinku. Dnes se mno ubyla poprve v praci a byla stredem pozornosti. Deti jsou z ni nadsene. Valince leze do kocarku, Adamkovi okusuje aktovku, manzela kouse do palce a me nechava louzicky a ceka na piskotek, ze to vlastne skoro o "2m" od podlozky uz zvladla :-). No, materska jak fik! Vstavame cca 2x za noc na pomazleni. Je hodne tuliva..vlastne silne zavisla na chovani. Ale to nam nevadi, naopak :-). V priloze je par fotecek.

Mejte se hezky a zase napiseme :-).

Katka s rodinou

    

               


Fenečka Eimy je dalším pejskem, který stejně jako rodiče rozdává radost a pracuje jako canisterapeut...

"Eimi je fantastická s poslušností. Včera jsem na ni zavolala na schodech, udělala na předních packách stojku, v mžiku zařadila zpátečku...až nás rozesmála. To je jak z filmu.."


 

Pejska Irwinka, nyní Matýska, vídám pravidelně každé pondělí, kdy k nám se svojí paničkou jezdí do Školičky pro štěňátka na cvičák v Chlumci. Matýsek je úžasný mazel, má velmi milou a přátelskou povahu. Nebojí se velkých psů, před každým si lehne na záda a usmívá se od ucha k uchu :-) Je moc šikovný a dělá díky své paničce velké pokroky. Na fotce ho najdete úplně vlevo.